Mateusz Pinkawa to na terenie Gminy Ozimek prawdziwy piłkarski wzór. Przez lata był zawodnikiem KS Krasiejów, a ponadto jest działaczem piłkarskim, trenerem, świetnym organizatorem, nauczycielem wychowania fizycznego, a obecnie także czynnym zawodnikiem KS Szczedrzyk.

Mateusz jest trenerem z licencją UEFA A, który prowadzi drużynę seniorów KS Krasiejów, drużyny młodzieżowe w UKS Athletic Ozimek, a ponadto jest trenerem koordynatorem GMKS Ozimek.

Prowadzone przez trenera Pinkawę drużyny młodzieżowe odnoszą wiele sukcesów, m.in. Vicemistrzostwo woj. opolskiego w Turnieju o Puchar Tymbarku U10, 2. Miejsce w Turnieju Odra Centrum w Wodzisławiu Śl. czy 3. Miejsce w Turnieju Sporting Cup U10 w Lublińcu. Ale chyba najważniejszym jest fakt, iż rozwój Jego młodych podopiecznych jest zauważany przez wielkie na arenie polskiej piłkarskie marki, a normą staje się zainteresowanie poszczególnymi zawodnikami UKS Athletic Ozimek oraz GMKS Ozimek przez takie kluby jak Odra Opole, Górnik Zabrze czy Śląsk Wrocław. W 2022 roku Mateusz wyróżnił się także jako Prezes UKS Athletic Ozimek nawiązując ścisłą współpracę z Akademią Górnika Zabrze, co zaowocowało m.in. wizytą studyjną i stażem w hiszpańskim Athleticu Bilbao.

Mateusz Pinkawa odnosi również sukcesy jako trener drużyny seniorów KS Krasiejów. W bardzo trudnej Gr. 1 Opolskiej Klasy Okręgowej podopieczni trenera Pinkawy zajęli na koniec sezonu 2021/2022 znakomite 6. miejsce, a w obecnych rozgrywkach lokatę tę obronili, często zachwycając swoich kibiców widowiskową i ofensywną grą.

Mateusz Pinkawa