Tatiana Kowalczyk to instruktorka tańca na co dzień współpracująca z Domem Kultury w Ozimku. Pani instruktor oddycha tańcem i jest doskonale znana z wielu występów grup zrzeszonych w Domu Kultury w Ozimku, które uświetniają swoimi pokazami ozimskie – i nie tylko - uroczystości.

Tatiana Kowalczyk jest nauczycielką tańca brzucha, choreografką, a od 2011 roku także instruktorką metody pilates. Od 2008 roku rozwija swoją pasję do tańca orientalnego, uczestnicząc w licznych festiwalach, ucząc się od egipskich tancerzy i wielu innych znakomitych nauczycieli tańca orientalnego. Obecnie jest instruktorką Zespołu Kaszmir, w którym również występuje.

W kwietniu zespół zdobył III miejsce w kategorii „30+ Open” na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Tańcowadła” w Domu Kultury w Ozimku.

W czerwcu grupa Kaszmir wystąpiła na Letniej Gali Tańca w Nyskim Domu Kultury na jednej scenie ze wspaniałymi zespołami i solistkami z różnych zakątków Polski.

W listopadzie, zespół zdobył I miejsce w kategorii „Klasyka zespoły” na festiwalu tańca orientalnego „Habibi” w Rymarzowie.

Tatiana Kowalczyk