Drużyna klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku w piłce nożnej chłopców osiągnęła w 2023 roku największy sukces w historii występów drużyn z terenu Gminy Ozimek w rozgrywkach o Puchar Tymbarku. Turniej ten, którego 23. edycja była rozgrywana w minionym roku stanowi swoiste mistrzostwa województwa dla poszczególnych kategorii wiekowych.

W dniu 08.05.2023 r. podczas finału rozgrywek w Brzegu, do którego ta drużyna najpierw wywalczyła kwalifikację, chłopcy wzięli udział w rozgrywkach, w których wystąpiło 11 najlepszych zespołów z Opolszczyzny. Pod wodzą trenera Patricka Riemanna, drużyna z Ozimka rozegrała 6 spotkań i pokonała kolejno Ligotę Książęcą 11:0, Kędzierzyn-Koźle 4:0, Kietrz 5:3, a następnie w fazie pucharowej drużynę z Opola 6:0 i ekipę Skarbimierza 5:0. W wielkim finale reprezentacja SP nr 3 zmierzyła się z drużyną z Praszki, z którą wygrała 2:0 i została mistrzem województwa opolskiego.

Skład drużyny : Szymon Ozimek, Maciej Madeła, Jakub Lewkowicz, Daniil Bielikov, Bartosz Janas, Wojciech Zgutczyński, Miłosz Pazowski.